Ślubowanie uczniów klas pierwszych

10.2017

Dzień 13 października 2017 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 39 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Jaworznie.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła i muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele.

Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też gości oraz rodziców, dziadków i rodzeństwa pierwszaków.

Uczniowie klasy Ia i Ib pod kierunkiem pań: Anny Bańkowskiej oraz Wioletty Bierońskiej przedstawiły program słowno – muzyczny, w którym zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności, jakie ćwiczyły przez pierwszy miesiąc pobytu w szkole. Pomimo ogromnej tremy, poradziły sobie świetnie - śpiewając piosenki, recytując wiersze, tańcząc. Dały z siebie wszystko!

Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Następnie uczniowie zostali pasowani przez  dyrektor Annę Szymanek na uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Jaworznie. Wychowawczynie wręczyły dzieciom dyplomy, a rodzice słodkie upominki.

Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie.