04.2018

PLANETA ZIEMIA

TO NASZ ŚWIAT

W ramach ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI klasa V a, V b i IV a pod opieką pani Gabrieli Kozakiewicz, pani Marzeny Stankiewicz i pani Stanisławy Wiśniewskiej przygotowały dla społeczności szkolnej przedstawienie o tematyce ekologicznej pod tytułem:

Jak uczyliśmy Damiana szanować przyrodę”,

które odbyło się 26 kwietnia br. w naszej szkole.

Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w dniu 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska.

Przedstawienie miało na celu uświadomić nam wszystkim, jak bardzo ważne jest dla nas środowisko. W tej roli doskonale sprawdził się Klub Młodego Ekologa w składzie: M. Zguda, J. Kumiega, K. Kobierecka, O. Listkiewicz.

Klub miał za zadanie nauczyć niesfornego Damiana (K. Lelito ), któremu zależało na Jolce ( A. Jarząbek ) szanować przyrodę. Debatujący młodzi ekolodzy wskazywali Damianowi wiele pomysłów i rozwiązań na poprawę środowiska oraz przybliżyli obecny stan czystości naszej planety. Zaprezentowali ekologiczne rady będące „ Kodeksem Ekologa”. Damian mógł wysłuchać ekologicznych wierszy „ Sznurek Jurka”, „ Mądry liść” i piosenki

Zostawcie nam”, które w ostateczności przekonały Damiana o konieczności dbania o środowisko i otaczający nas świat. Damian słowami „ Zmieniłem się.Jola już mnie lubi” zakończył przedstawienie.

Przedstawienie było dla uczniów niezwykłą lekcją ekologii, po której uczniowie powinni zrozumieć, jak ogromną rolę przyroda odgrywa w naszym życiu. Mamy nadzieję, że wszyscy będą kierować się w swoim życiu słowami:

Chcemy być przyjaciółmi
wszystkich żywych stworzeń.