Ślubowanie uczniów klas pierwszych

10.2018

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W dniu 18 października 2018 roku Pierwszaki z naszej szkoły złożyli uroczyście, a nawet śpiewająco ślubowanie. Cała uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze. Złożyły się na nią: wiersze, inscenizacje i opowieści ruchowe ze śpiewem piosenek. Prezentacje wiadomości i umiejętności pierwszoklasistów wysoko oceniła w swoim krótkim wystąpieniu pani Dyrektor Anna Szymanek, która następnie, tradycyjnie już dokonała pasowania każdego ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali także pamiątkowe dyplomy, które wręczyła pani wicedyrektor Bożena Galon. Na zakończenie dzieci i rodzice złożyli podziękowania dyrekcji i wychowawcom pani Małgorzacie Kozioł i pani Gabrieli Machejek. O swoich pociechach pomyśleli też rodzice, którzy przygotowali dla nich rogi obfitości.

Od tej pory pierwszaki stały się stuprocentowymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 14
w Jaworznie.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się sesja zdjęciowa klas do „Dziennika Zachodniego” który ukaże się 5 grudnia ze specjalnym dodatkiem „Pierwsza klasa 2018”.

Małgorzata Kozioł