Święty Mikołaj w bibliotece - relacja

12.2018

6 grudnia do biblioteki szkolnej zawitał Święty Mikołaj. Uczniowie, którzy wypożyczyli tego dnia książkę mogli liczyć na miłe upominki, które zostały ukryte w mikołajkowym worku na prezenty. Tego dnia wyjątkowo duża grupa dzieci odwiedziła bibliotekę, ale to z pewnością dlatego, że tak bardzo lubią czytać :-).

Dodatkowo wśród wszystkich klas został przeprowadzony quiz, w którym uczniowie musieli wykazać się wiedzą o Świętym Mikołaju. Dla klas V-VIII przygotowane zostały dodatkowe dwa pytania, aby nieco utrudnić im zadanie. W rolę szkolnych Świętych Mikołajów wspaniale wcielili się Weronika Żoczek i Bartosz Banasik z klasy 8B. Wraz z bibliotekarzem odwiedzali poszczególne klasy i zapraszali do wspólnej zabawy. Dla uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z pytaniami, w poniedziałek w bibliotece czekały słodkie upominki.

Do biblioteki zawitał klimat mikołajkowy i zimowy również za sprawą wystawek i ozdób świątecznych - zachęcamy do ich obejrzenia.

Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również odwiedzi nas Święty Mikołaj.