Grudzień w liczbach - podsumowanie!

01.2019

Rozpoczął się nowy rok, więc czas na grudniowe podsumowania aktywności czytelniczej. W miesiącu kończącym 2018 rok odnotowano 246 odwiedzin uczniów i nauczycieli w bibliotecznej wypożyczalni, podczas których wypożyczono 202 książki: 71 lektur i 131 książek beletrystycznych oraz związanych z zainteresowaniami. Z liczb wynika, że niektórzy tylko zwracali pozycje książkowe do biblioteki, nie wypożyczając nic w zamian. Do najbardziej aktywnych klas należały klasy piąte:

5B zajęła pierwsze miejsce – uczniowie tej klasy wypożyczyli w sumie 30 książek, tuż za nią na miejscu drugim znalazła się klasa 5A28 książek. Natomiast miejsce trzecie należy do klas 4B, 6A i 8B – uczniowie każdej z tych klas wypożyczyli po 21 książek.

Sporo osób korzystało z czytelni – odnotowano aż 339 odwiedzin, z czego bardzo się cieszymy.

Największa liczba wypożyczeń miała miejsce 6 grudnia, kiedy to Święty Mikołaj nagradzał wypożyczenie książki drobnym upominkiem.

Tak oto wygląda podsumowanie miesiąca, zwycięskim klasom gratulujemy i życzymy dalszego zapału do czytania.

Może wśród postanowień noworocznych nasi młodzi czytelnicy mają też i takie, by w tym roku przeczytać dużo książek?

„Czytasz jakąś książkę po raz pierwszy, poznajesz nowego przyjaciela; czytasz ją po raz drugi, spotykasz starego.” (Przysłowie chińskie)