Podsumowanie maja

06.2019

Kolejny miesiąc za nami, w związku z tym nastał czas aby go podsumować. W maju odnotowano aż 256 odwiedzin w wypożyczalni i 347 w czytelni bibliotecznej. Uczniowie i nauczyciele wypożyczyli w sumie 171 książek: 32 lektury i aż 139 książek związanych z zainteresowaniami czytelników. Najwięcej wypożyczeń w miesiącu - czyli 23 miało miejsce 6 maja.
Tak oto prezentuje się majowe podium czytelnicze:

1 miejsce     kl. 1a           44 książki
2 miejsce     kl. 1b           34 książki
3 miejsce     kl. 2a i 2b     24 książki

Nie da się ukryć, że najwięcej czytają najmłodsi zostawiając starsze klasy daleko z tyłu w rankingach.
Tymczasem przed nami jeszcze tylko roczne podsumowanie statystyki i zacznie się wyczekiwana przez wszystkich laba wakacyjna. Powoli hamujemy z wypożyczeniami a od przyszłego tygodnia skoncentrujemy się na zwrotach książek oraz podręczników szkolnych do biblioteki.

„Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem.”
Jarosław Iwaszkiewicz