Podsumowanie roczne

06.2019

Podsumowanie roczne pracy biblioteki szkolnej

Kochani, tak jak było obiecane, poniżej prezentujemy bilans statystyki z całego roku szkolnego. Bierzemy tu pod uwagę okres od 5 września 2018, kiedy karty czytelników były już gotowe, do 6 czerwca 2019, gdyż w pierwszym tygodniu miesiąca kończącego rok szkolny uczniowie mogli jeszcze wypożyczać ostatnie książki. W wypożyczalni odnotowano 1 755 odwiedzin, podczas których wypożyczono 1 494 książki. W czytelni zaś miało miejsce 2 595 odwiedzin. Z naszych obserwacji wynika, że dużą większość wypożyczanych książek stanowiły te związane z zainteresowaniami naszych uczniów.

Warto przypomnieć również fakt, że od 18 października do 30 listopada zeszłego roku w bibliotece szkolnej miało miejsce skontrum, z powodu którego była zamknięta.

Nadszedł również czas na podsumowanie aktywności poszczególnych klas: najwięcej książek w tym roku szkolnym wypożyczały klasy pierwsze i drugie. Natomiast jeśli chodzi o zestawienie trzech najlepszych czytelników, to sytuacja prezentuje się następująco:

Emilia Wirska                kl. 1a      45 książek

Magdalena Czarnecka   kl. 1b      45 książek

Maja Kucharska             kl. 1b      36 książek

Trzeba przyznać, że wyniki są godne podziwu, osoby te podczas apelu kończącego rok szkolny mogą liczyć na dyplomy i nagrody. Serdeczne gratulacje dla najlepszych! :-)

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

chińskie przysłowie