Relacja z rajdu 17.11.2018 r.

07.2019

41 Rajd Granicami Miasta

KANAŁ MATYLDA

CHRZANÓW KĄTY – JAWORZNO TARKA

17.11.2018 r.

W przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dla uczczenia w sposób szczególny tej historycznej daty wyruszyliśmy szlakami niepodległości na wędrówkę po Jaworznie. Dzisiaj przewodnik przybliżał nam historię okolic naszego miasta. Poznaliśmy lokalizację kilku akwenów i wzięliśmy udział w konkursach: wiedzy o Jaworznie, piosenki patriotycznej oraz konkursach sprawnościowych w Szkole Podstawowej nr 21 w Jeleniu. Doborowa ekipa przy wymarzonej, jak na tą porę roku pogodzie ruszyła w trasę z Chrzanowa w kierunku Jelenia. Drzewa są już nagie a trawy wypłowiałe. Słońce nisko nad horyzontem skłania do przymrużenia oczu. Humor jednak dopisuje niezmordowanym piechurom. Każda pora roku ma w sobie coś niepowtarzalnego, co urzeka i czyni ją wyjątkową. Jaworznickie sosny mocno kontrastują ciemną zielenią z resztą krajobrazu. Dawno zeschłe liście szeleszczą pod nogami, a wyjątkowy błękit nieba nastraja optymizmem. Po wędrówce szaro – burym lasem docieramy wreszcie do malowniczo położonych, odbijających błękit nieba Stawów „Groble”. Płowe trzciny, lekko zmarszczona wiatrem tafla wody z lasem na horyzoncie stają się tłem do fotografii. Sesja zdjęciowa zostaje przerwana hasłem wzywającym do dalszej drogi. Zostawiamy zatem miejsce na karcie dla innych nieodległych plenerów. Niedługo potem trafiamy nad Stawy „Belnik” a telefony i aparaty znowu błyszczą fleszami w małych i większych dłoniach. Nad stawami z oddali widać biało – czerwoną konstrukcję latarni, do której zmierzamy z entuzjazmem i nadzieją na dobry kadr. Stąd już niedaleko do szkoły, gdzie czekały na nas posiłek turystyczny i atrakcyjne konkursy.

Zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle i nie wrócimy do domów z pustymi rękami. Nasze wokalistki z czwartej klasy zajęły III miejsce w najważniejszym z dzisiejszych konkursów – pieśni patriotycznej.

Z turystycznym pozdrowieniem:

D. Liszka