Statystyka wrześniowa

10.2019

Za nami już pierwszy miesiąc nauki, jak również i działalności biblioteki szkolnej. Czas zatem na podsumowanie czytelniczej aktywności naszych uczniów. We wrześniu 245 czytelników odwiedziło wypożyczalnię i zaopatrzyło się w 227 książek, co jak na początek roku stanowi całkiem ładny i satysfakcjonujący wynik. Spora część osób zaopatrywała się w lektury zadane przez polonistów do przeczytania. Nie zabrakło również tych, którzy sięgali po książki związane z zainteresowaniami, czytane dla czystej przyjemności. W czytelni odnotowano 235 odwiedzin, zaczęły zaglądać do nas również lubiące książki pierwszaki, mimo że pasowanie na czytelnika jeszcze przed nimi.

Nadszedł moment prezentacji klas, które we wrześniu wypożyczyły największą liczbę pozycji:

1 miejsce – 2b (39 książek)

2 miejsce – 3a (31 książek)

3 miejsce – 2a (23 książki)

UWAGA! nauczyciele mają też niezły wynik wypożyczeń – 24 książki.

Cieszymy się z Waszych wyników i zapraszamy wszystkich do częstego korzystania z biblioteki!

„Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu, troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie.” - Francis Bacon