Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2019

10.2019

Październik jest miesiącem, w którym biblioteki szkolne obchodzą swoje święto. Tradycja ta została zapoczątkowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Wtedy to - 18 października - po raz pierwszy miało miejsce to wydarzenie. Do roku 2007 uroczystość ograniczała się do jednego dnia, był to corocznie czwarty poniedziałek października. Od 2008 roku całomiesięczne obchody zastąpiły poprzednie jednodniowe święto.
Kto lubi spędzać czas z książką, ten dobrze wie, jak ważną rolę podczas czytania odgrywa wyobraźnia, regularnie czytając pobudzamy  ją i rozwijamy. Pewnie z tego względu w tym roku święto obchodzone jest pod hasłem "Wyobraź sobie". Pod tym artykułem prezentujemy również plakat nawiązujący do tegorocznych obchodów miesiąca bibliotek szkolnych.
Nasza biblioteka także włączyła się do wspólnego świętowania. Z tej okazji uczniom klas 1-5 zaproponowano udział w 21-dniowej akcji czytelniczej z "Gangiem słodziaków". Mamy nadzieję, że wielu z  nich podejmie wyzwanie - trzymamy mocno kciuki. Zostały też przygotowane wystawy tematyczne, do oglądania których serdecznie zachęcamy. W tym szczególnym dla nas miesiącu zapraszamy wszystkich do częstych odwiedzin w szkolnej bibliotece. Do zobaczenia!