Origami zawitało do SP 14

10.2019

Origami to sztuka składania papieru, wywodzi się ona z Chin, jednakże upowszechniła się w Japonii i dlatego uważana jest za tradycyjną sztukę japońską. „Ori” oznacza składać a „gami” papier. Klasyczne origami odbywa się bez cięcia, sklejania i dodatkowego ozdabiania papieru.

24 października przypada Światowy Dzień Origami, z tego względu postanowiliśmy włączyć się w obchody i świętować razem z naszymi uczniami.

W dniu dzisiejszym w bibliotece szkolnej wyeksponowane zostały książki o origami i różnokolorowe kartki papieru. Zainteresowani uczniowie podczas przerw lekcyjnych mogli tworzyć własne papierowe dzieła. Na przerwie obiadowej Natan z kl. 6b uczył wykonywania trudnego żurawia, zaś bibliotekarz szkolny tworzył wraz z dzieciakami „piekło-niebo”. Nie bez znaczenia jest fakt, że uczniowie chętnie współdziałali i zawiązywali grupy przy tworzeniu tych samych origami.

Za sprawą miłej współpracy i dzięki uprzejmości wychowawcy świetlicy również tam odbyły się mini warsztaty tworzenia z papieru.

Jest nam niezmiernie miło, że tak licznie i z tak dużym zaangażowaniem włączyliście się w obchody Światowego Dnia Origami, mamy nadzieję, że była to okazja do świetnej zabawy oraz nauki. Zachęcamy do sięgania po tę kreatywną formę spędzania wolnego czasu jak najczęściej.