Dzień Głośnego Czytania

10.2019

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych zakończył się z przytupem. W ostatnim dniu października miał bowiem miejsce w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania dla klas 1-3.

Wydarzenie było podzielone na dwie tury i odbyło się w świetlicy szkolnej. Tym razem na warsztat zostało wzięte opowiadanie „Domek na plecach” z najnowszej książki o Gangu Słodziaków autorstwa Renaty Piątkowskiej, do której ilustracje wykonał Wojciech Stachyra. Tekst utworu był czytany z podziałem na role, dlatego w pierwszej turze w rolę lektorów wcielili się bibliotekarze, pani Mariola Gładys - wychowawca klasy 3b, oraz jej podopieczni: Ola Kornobis, Ola Palka i Kostek Plac. Zaś w drugiej turze grono czytających zasiliła pani Marzena Karwat – wychowawca świetlicy, pani Anna Sobula – kierownik filii na Borach MBP w Jaworznie, oraz uczniowie klasy 3a: Zosia Drapich, Hania Larysz i Szymon Barnaś. Po wysłuchaniu tekstu dzieci miały okazję chwilę podyskutować o treści utworu, w której mowa była między innymi o nudzie. Mogły też podzielić się swoimi sposobami na pozbycie się jej.

Wszystkim osobom, które podjęły się głośnego czytania składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy również wychowawcom świetlicy za okazaną pomoc i gościnność, zaś wychowawcom i uczniom klas 1-3 za przyjęcie zaproszenia i liczne przybycie w wyznaczonym czasie do świetlicy. Mamy nadzieję, że miło i owocnie spędziliście ten czas.