List od Prezydenta RP Andrzeja Dudy

11.2019

Dnia 8 listopada br dyrektor szkoły pani Anna Szymanek przekazała na ręce wychowawcy oddziału przedszkolnego list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w którym znalazły się podziękowania dla wszystkich uczestników Międzynarodowego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała”. Do listu dołączona została także - pamiątkowa flaga. W roku szkolnym 2018/2019 przedszkolaki pod kierunkiem pani Barbary Jury wykonały szereg zadań związanych z upamiętnieniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Były to między innymi: nauka wiersza „ Kto ty jesteś – Polak mały” oraz hymnu, zasadzenie drzewa w stulecie niepodległości Polski, quiz wiedzy o Polsce, pokaz mody patriotycznej, przygotowanie kącika książek o Polsce i o niepodległości naszego państwa. Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne dotyczące tematyki naszego regionu oraz napisały wspólnie „List dla Polski”. Ta inicjatywa podjęta przez wychowawców, to zalążek do kształtowania u najmłodszych obywateli Polski patriotyzmu.