Dzień Kredki w szkolnej bibliotece

11.2019

W dniu dzisiejszym obchodzony był w naszej bibliotece Dzień Kredki. Podczas przerw lekcyjnych uczniowie mogli skorzystać z przygotowanych wcześniej kolorowanek i oddać się twórczej rozrywce. Dla młodszych dzieci była to sposobność do spotkania z ulubionymi postaciami z bajek oraz ćwiczenia  dokładności i precyzji. Dla starszych zaś była to okazja do relaksu pomiędzy poszczególnymi zajęciami szkolnymi.
Obecnie popularne są również kolorowanki dla osób dorosłych, zawierają bardziej skomplikowane i szczegółowe formy, często inspirowane motywami roślinnymi i zwierzęcymi.

Udowodniono, że kolorowanie obrazków wprowadza w stan wewnętrznego spokoju i równowagi, wzmacnia koncentrację i pobudza kreatywność. Kolorowanie wycisza umysł i pomaga zapomnieć o codzienności, dlatego polecamy te formę każdemu, kto chce miło i przyjemnie spędzić czas oraz rozbudzić swoją wyobraźnię! :-)