Podsumowanie listopada

12.2019

Rozpoczął się już grudzień, więc czas na bilans aktywności czytelniczej z poprzedniego miesiąca. Odnotowano w nim 259 odwiedzin w bibliotecznej wypożyczalni, podczas których wypożyczono 215 książek: 40 lektur i  175 książek beletrystycznych oraz związanych z zainteresowaniami - te zdecydowanie przeważyły nad obowiązkowymi pozycjami książkowymi. Z liczb wynika, że niektórzy tylko zwracali pozycje książkowe, nie wypożyczając nic w zamian. W czytelni odnotowano następującą liczbę odwiedzin - aż 272.

W listopadzie grono czytelników zasilili pierwszoklasiści i od razu szturmem podbili biblioteczne podium:

1B - 51 książek

1A - 39 książek

2B - 30 książek

Tuż za nimi znaleźli się nauczyciele z liczbą 21 wypożyczonych książek.

Jeśli chodzi o ranking najlepiej czytających w danym miesiącu uczniów to wygląda on następująco:

Magdalena Czarnecka z kl. 2B - 10 książek

Leon Drzewiecki z kl. 1B - 8 książek

Igor Smacki z kl. 1B - 7 książek

Paweł Banasik z kl. 3A - 6 książek

Kacper Smolarczyk z kl. 1A - 6 książek

Lidia Stawarz z kl. 1B - 6 książek

Emilia Wirska z kl. 2A - 6 książek

Wszystkim znakomitym czytelnikom serdecznie gratulujemy, zostaną oni nagrodzeni ślicznymi zakładkami podczas najbliższego apelu szkolnego.

Tyle, jeśli chodzi o podsumowania, tymczasem trwają już przygotowania do hucznych obchodów Dnia Świętego Mikołaja, na które serdecznie wszystkich zapraszamy!

"Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji." (Maria Dąbrowska)