Dzień Kredki

11.2019

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
kolorowe kredki kiedy je poproszę namalują wszystko, to co chcę…”

Każdy z nas zaczynał kiedyś swoją pierwszą przygodę z kredką, która doczekała się także swojego święta. Dzień Kredki obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym 22 listopada.  Tego dnia działania dzieci skierowane były na zabawę i eksperymentowanie kolorami. Kredki wykorzystali nie tylko do rysowania, ale także do ich liczenia i budowania z nich różnych obrazków. Dużo frajdy sprawiło dzieciom kolorowanie wielkiej kredki nie tylko kredkami ołówkowymi lecz także świecowymi, pastelami olejnymi i suchymi. Pięciolatki musiały wykazać się zintegrowanymi działaniami, aby z puzzli ułożyć i pokolorować wielką kredkę. Kolorowe opaski z kredkami przypominały maluchom o dniu jaki przeżywały, a opowiadania o kredkach, które zawierały ważne przesłanie do dzieci dotyczące ich niepowtarzalności i ważności w życiu, ugruntowały ich wiedzę o samym sobie. Dowiedziały się też, że współpracując razem mogą stworzyć piękne projekty. Po ciekawym dniu zostały tylko zdjęcia.