Grudzień w liczbach - podsumowanie

01.2020

Rozpoczął się nowy rok, więc czas na grudniowe podsumowania aktywności czytelniczej. W miesiącu kończącym 2019 rok odnotowano 366 odwiedzin uczniów i nauczycieli w bibliotecznej wypożyczalni, podczas których wypożyczono 345 książek: 70 lektur i  275 książek beletrystycznych oraz związanych z zainteresowaniami. Z liczb wynika, że niektórzy tylko zwracali pozycje książkowe do biblioteki, nie wypożyczając nic w zamian. Do najbardziej aktywnych klas należały klasy pierwsze:

1B - 53 książki

1A - 43 książki

2B - 42 książki

6B - 41 książek, tuż za podium :-)

3A - 34 książki, też całkiem ładny wynik :-)

Teraz nadszedł czas aby wyłonić najlepszych czytelników miesiąca:

Lidia Stawarz z kl. 1b - 14 książek

Natan Śmiech z kl. 6b - 9 książek

Magdalena Czarnecka z kl. 2b - 8 książek

Julia Grabania z kl. 1b - 8 książek

Maja Kucharska z kl. 2b - 7 książek

W czytelni odnotowano 205 odwiedzin, z czego bardzo się cieszymy.

Największa liczba wypożyczeń miała miejsce 6 grudnia, kiedy to Święty Mikołaj nagradzał wypożyczenie książki drobnym upominkiem. Wtedy to odwiedziło nas 119 osób, które wypożyczyły 123 pozycji książkowych.

Tak oto wygląda podsumowanie miesiąca, zwycięskim klasom oraz najlepiej czytającym uczniom gratulujemy i życzymy dalszego zapału do czytania.

Może wśród postanowień noworocznych nasi młodzi czytelnicy mają też i takie, by w tym roku przeczytać dużo książek?

"Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca."

Kornel Makuszyński