Wigilia

01.2020

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 20.12.2019 r. w każdej grupie od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera.

Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. O wyznaczonej  godzinie cała szkolna społeczność zebrała się w sali gimnastycznej,  aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów klasy III. Aktorzy – Aniołki, Królowie, Pasterze, Józef, Maryja,  przygotowane dekoracje (żłobek, gwiazda betlejemska, szopka), śpiew najpiękniejszych polskich kolęd wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Po występach pani dyrektor złożyła  dzieciom, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom najlepsze  bożonarodzeniowe życzenia. Wszystkie dzieci wróciły do sal, gdzie dzieci podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia. Na pożegnanie, dzieci zabrały piękne kartki dla swoich rodziców ze świątecznymi życzeniami.