Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie

04.2024

W dniu 15. kwietnia – "Dniu Sztuki" naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie: pani Natalia Urant i pan Jacek Maliszczak. W swojej prelekcji przedstawili działalność organizacji, której celem jest integrowanie środowiska artystycznego w Jaworznie i propagowanie kultury. Stowarzyszenie  jest otwarte dla wszystkich twórców, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Nie ogranicza się do rekrutacji swych potencjalnych członków do takiej czy innej grupy społecznej, czy zawodowej, otwarte jest bowiem na wszystkich tych, którzy mają potrzebę i pragnienie dzielenia się cząstką samego siebie z innymi. Organizuje mitingi i spotkania poetyckie, wystawy, warsztaty, plenery, odczyty, itp. Członkowie organizacji to plastycy, rzeźbiarze, ludzie zajmujący się rozmaitymi formami rękodzieła oraz pisarze. Pani Natalia opowiedziała o swojej pasji, jaką jest malowanie obrazów i zachęciła naszych uczniów do wizyty w Młodzieżowym Domu Kultury w Osiedlu Stałym, gdzie w trakcie warsztatów malarskich można poznać i zgłębiać tajniki malarstwa oraz rozwijać skrzydła w tej dziedzinie.

J. Popowicz