Dzień Ziemi w przedszkolu w grupie A

04.2024

„DZIEŃ ZIEMI”

Dziś w przedszkolu przeprowadziłam zajęcia na temat "Dnia Ziemi." Rozmawialiśmy o kodeksie ekologa i o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Pokazałam dzieciom plakaty z inspirującymi cytatami o Ziemi, które miały na celu zachęcić ich do refleksji nad pięknem i delikatnością przyrody. Wspólnie z dziećmi segregowaliśmy odpady do odpowiednich koszy, dzięki czemu mogły nauczyć się, jak ważne jest odpowiednie sortowanie śmieci oraz poznawały różne rodzaje odpadów. Pod koniec zajęć wszystkie dzieci razem kolorowały dużą pracę plastyczną, która przedstawiała piękno natury i zachęcała do jej ochrony. To było świetne podsumowanie zajęć, które wzmocniło w dzieciach poczucie odpowiedzialności za środowisko.