Akademia z okazji 3 Maja

05.2018

Święto Konstytucji 3. Maja jest wspaniałą okazją, aby w różnej formie złożyć hołd tym, którzy w bardzo trudnych dla naszej Ojczyzny czasach, podjęli trud ratowania Jej od zagrożeń ze strony mocnych sąsiadów. Jest to także okazja, aby uświadomić wszystkim,  jak ważne są nasze wspólne starania o to, aby w każdej chwili kierować się w swoim postępowaniu patriotyzmem i szacunkiem wobec naszej Ojczyzny oraz budować mocne , bezpieczne państwo oparte na prawie, sprawiedliwości i zasadach. Dlatego uczniowie klas: 6A, 7A i 7B naszej szkoły 27. kwietnia br. zaprezentowali społeczności szkolnej uroczystą akademię z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja. W montażu słowno – muzycznym przypomnieli tło historyczne tamtych wydarzeń oraz sylwetki wielkich Polaków, m. in. S. Małachowskiego – ówczesnego marszałka, I. Potockiego i H. Kołłątaja - dwóch współautorów tej ważnej dla naszego narodu Ustawy Rządowej. Pieśni patriotyczne, które były śpiewane podczas akademii, wzruszały i oddawały atmosferę dni obrad Sejmu Wielkiego, w trakcie którego uchwalono Konstytucję.

Obchody tego ważnego święta uświetnili tańcem: uczennica naszej szkoły Katarzyna Jaromin oraz jej partner taneczny. Po akademii dyrektor szkoły przypomniała uczniom, iż poczet sztandarowy naszej placówki będzie brał udział w obchodach Święta Konstytucji 3. Maja w mieście, zwróciła także uwagę na fakt, iż tegoroczna data jest dla Polaków bardzo ważna i wyjątkowa , ponieważ w 2018 r. 11. listopada przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten wyjątkowy i świąteczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zdjęcia z akademii znajdują się w galerii.

J. Popowicz