Statystyka, statystyka...

11.2018

Zaczął się już listopad, więc czas najwyższy na październikowe podsumowania miesiąca. Bierzemy tu pod uwagę okres od 1 do 17 października, gdyż w kolejnych dniach wystartowało skontrum. Sytuacja przedstawia się następująco:
122 uczniów i nauczycieli odwiedziło wypożyczalnię biblioteczną i wypożyczyło 111 książek, jak wynika z liczb, niektórzy tylko oddawali książki
Najbardziej aktywną klasą była 5 B – NA NICH ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ!
Najwięcej wypożyczeń miało miejsce 3 października – 23 książki trafiły w ręce naszych miłych czytelników.
Uczniowie niezwykle chętnie przebywali na przerwach w bibliotece, korzystając z książek na miejscu, o czym świadczą liczby - odnotowano aż 201 odwiedzin w czytelni.
Na tym koniec podsumowań, tymczasem inwentaryzacja znajduje się już w fazie zaawansowanej i mamy nadzieję, że uczniowie niedługo znów będą mogli nas odwiedzać, bo często pytają kiedy biblioteka znów będzie otwarta

"Za każdym razem, gdy książka trafia w kolejne ręce, za każdym razem, gdy ktoś wodzi po jej stronach wzrokiem, z każdym nowym czytelnikiem jej duch odradza się i staje się coraz silniejszy." ("Cień wiatru", Carlos Ruiz Zafón)