"Ku pokrzepieniu serc" - konkurs recytatorski w MBP w Jaworznie

11.2018

W dniach 30 i 31 października w Budynku Głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie odbył się finał konkursu recytatorskiego „Ku pokrzepieniu serc”. Celem głównym konkursu było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zaś zaproszeni do udziału zostali uczniowie klas III-VI ze wszystkich jaworznickich szkół. Siedmioro dzieci z naszej szkoły podjęło wyzwanie i przy wsparciu nauczycieli i rodziców przygotowało patriotyczne wiersze. Wraz z opiekunem wycieczki, panią wicedyrektor Bożeną Galon, stawili się w wyznaczonym dniu w bibliotece miejskiej i wspaniale zaprezentowali przed publicznością. Jury oceniało nie tylko płynność recytacji wiersza, ale również jego interpretację, stworzenie odpowiedniego wyrazu artystycznego, wyrażonego w postawie i geście scenicznym, stroju oraz oprawie muzycznej.

Wszystkim uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 14 gratulujemy wspaniałych wystąpień i życzymy wielu okazji do rozwijania swoich umiejętności recytatorskich.