21 - dniowa akcja czytania z "Gangiem słodziaków" - podsumowanie

11.2018

Nadszedł czas na podsumowanie 21-dniowego programu czytelniczego, zorganizowanego przez sieć sklepów Biedronka, do którego również włączyła się nasza szkoła. W połowie września we wszystkich klasach 1-4 zostały rozdane albumy, w których za każdy dzień głośnego czytania minimum 10 minut dziecko dostawało naklejkę. Każda klasa otrzymała również po jednym pluszowym słodziaku, który towarzyszył dzieciakom i zachęcał ich do czytania. Udział w programie był niewątpliwie świetną okazją do tego, aby wyrobić sobie nawyk codziennego sięgania po książkę i obcowania ze słowem czytanym na głos. Wspólne głośne czytanie z pewnością pozwoliło też miło spędzić czas w gronie najbliższych i zacieśnić więzy rodzinne. Uczniowie, którzy podjęli wyzwanie codziennie zbierali podpisy rodziców potwierdzające ich działalność czytelniczą, a w zamian dostawali od swojego wychowawcy naklejkę.
Uczniowie, z klas 1-3, którzy którzy zdobyli wszystkie punkty zostali nagrodzeni dyplomami podczas apelu szkolnego, który odbył się 8 listopada. Klasy czwarte również zostaną uhonorowane na najbliższym apelu, który odbędzie się pod koniec listopada.

Poniżej prezentujemy ilość uczniów w poszczególnych klasach, którym udało się zebrać wszystkie naklejki:

1a – 9 osób

1b – 10 osób

2a – 10 osób

2 b – 10 osób

3 a – 4 osoby

4a – 2 osoby

4 b – 7 osób

Gratulujemy im wytrwałości i mamy nadzieję, że wspaniała przygoda z książką będzie przez nich kontynuowana każdego dnia :-).