Marcin Pałasz – autor książek dla dzieci

03.2019

W tym miesiącu chcielibyśmy przybliżyć Wam postać Marcina Pałasza. To bardzo popularny i lubiany pisarz książek dla dzieci i autor słuchowisk. Urodził się w 1971 roku w Dusznikach-Zdroju, ale mieszka i pracuje we Wrocławiu. Przez wiele lat zawodowo związany był z branżą marketingową, aż pewnego razu postanowił napisać książkę dla swojego chrześniaka – Krzysia. Miało to zachęcić chłopca do czytania. Przyjaciel autora był pod tak wielkim wrażeniem książki, że namówił go do przesłania tekstu do wydawnictwa. Tak oto zaczęła się przygoda Marcina Pałasza z pisaniem. Od tamtej pory autor tworzy coraz to nowe powieści, które cieszą młodych czytelników, jak również zyskują uznanie krytyków. Marcin Pałasz jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach literackich. Motto jego twórczości brzmi: „Słowa niosą uśmiech”.

W 2012 roku ukazała się pierwsza książka z serii o sympatycznym piesku: „Sposób na Elfa”. W skład serii wchodzą także następujące pozycje: „Elfie, gdzie jesteś?!”, „Elf Wszechmogący”, „Elf i dom strachów”, „Elf i pierwsza gwiazdka” oraz „Elf i skarb wuja Leona”.

Zachęcamy Was do obejrzenia naszej wystawy poświęconej pisarzowi i do sięgania po jego twórczość. Zapraszamy również do wzięcia udziału w naszym bibliotecznym teście wiedzy. Wystarczy że przeczytacie pierwszą część serii o przygodach Elfa, przyjdziecie do biblioteki i uzupełnicie krótki test sprawdzający Waszą wiedzę. Dla najlepszych przewidziano drobne upominki. Zapraszamy!!!