Konkurs plastyczny dla klas 1 - 3 „Moja ulubiona książka”

03.2019

Z pewnością wielu z Was ma taką książkę, która na długo zapadła w Waszej pamięci, do której lubicie powracać i którą określacie mianem swojej ulubionej. Tak?... To świetnie się składa! Teraz możecie stworzyć plakat reklamujący tę pozycję. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1 - 3 szkół podstawowych. To już druga edycja tego wydarzenia, którego organizatorem jest Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Waszym zadaniem jest stworzenie plakatu o tematyce związanej z dowolnie przez Was wybraną książką. Może to być zarówno lektura, jak również pozycja niszowa, którą chętnie polecilibyście innym. Jury będzie zwracać uwagę na to, żeby prace miały cechy plakatu reklamowego: wzbudzały zainteresowanie daną książką, zawierały przynajmniej jej tytuł, a najlepiej również krótką zachętę do przeczytania danej pozycji (np. hasło reklamowe). Ważne, aby była to praca indywidualna i samodzielna. Każdy ma możliwość zgłoszenia tylko jednego dzieła, które może być wykonane w dowolnej technice i o dowolnych wymiarach. Co ciekawe, praca może mieć formę tradycyjną lub elektroniczną – wtedy zostanie przesłana za pomocą internetu.

Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają pakiety książek wydawnictwa Adamada, specjalizującego się w literaturze dla dzieci i młodzieży, oraz zestawy materiałów plastycznych. Przewidziano także upominki dla nauczycieli zwycięskich uczniów oraz nagrodzenie wyróżniających się prac.

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów młodszych klas do udziału w konkursie. Z niecierpliwością czekamy na Wasze dzieła. Termin składania prac upływa 8 kwietnia – muszą one dotrzeć pocztą aż do Gdańska.

W załączniku zamieszczamy regulamin.