Konkurs literacki - podsumowanie

10.2019

Nadszedł czas na podsumowanie wrześniowego konkursu literackiego "Moje wspomnienie z wakacji". Miło nam, że cztery osoby z naszej szkoły podjęły wyzwanie i opisały wydarzenia, które były ich udziałem w wakacyjny czas. Prace te zostały wnikliwie przeczytane i ocenione, o konsultację został również poproszony nauczyciel języka polskiego.
Pierwsza z konkursowych prac powstała przy udziale dwóch osób - Amelii Mikos i Julity Szwarc z kl. 5b, które wspólnie wybrały się do Energylandii i opisały dzień wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Do wypowiedzi pisemnej dołączyły pamiątkowe zdjęcie, które niewątpliwie dodaje jej atrakcyjności.
Wiktoria Grubka z kl. 7a złożyła pracę, która przypomina powieść psychologiczną a jej treść jest nieco tajemnicza. Zastosowała w niej sporo środków stylistycznych, które sprawiają, że obok tego opowiadania nie można przejść obojętnie.
Na szczególną uwagę zasługuje trzecia wypowiedź pisemna, stworzona została przez uczennicę klasy 1b - Lidię Stawarz. Dziewczynka wykazała się znajomością liter i umiejętnością budowania całych zdań. Praca została świetnie zaplanowana pod względem technicznym - posiada stronę tytułową, nagłówek, ciekawe rozwinięcie oraz zabawne zakończenie. Całość robi wrażenie i bezsprzecznie jest godna uznania.

Podsumowując powakacyjny konkurs biblioteczny pragniemy oznajmić, że wszystkie z prac są nietuzinkowe i bardzo pomysłowe. Nie da się ich ze sobą zestawić i porównać w taki sposób, aby wybrać najlepszą. Dlatego każda z uczestniczek pisarskich zmagań zostanie nagrodzona na najbliższym apelu szkolnym. Serdecznie gratulujemy chęci, zapału i talentu. Życzymy wielu okazji do rozwijania Waszych umiejętności literackich :-).