Mikołajkowe czytanie w przedszkolu

12.2020

W dniu dzisiejszym oddziały przedszkolne odwiedzili biblioteczni pomocnicy Świętego Mikołaja, aby poczytać dzieciom. Na początku spotkania przedszkolaki poznały prawdziwą historię świętego, który był biskupem miasta Myra i słynął ze swojej wyjątkowej dobroci. Dzieci pochwaliły się też nam otrzymanymi prezentami mikołajkowymi. Następnie wysłuchały krótkiego opowiadania pt. "Prezent dla Świętego Mikołaja", po którym nastąpiła interesująca dyskusja na temat treści utworu i ukrytego w niej morału. Na pamiątkę miłego spotkania dzieciaki zostały obdarowane słodkimi, mikołajkowymi upominkami i kolorowankami. Było nam bardzo miło gościć wśród takich wspaniałych słuchaczy. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu nadarzy się taka okazja! :)