Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

mgr Elżbieta Homlak

LOGO BIBLIOTEKI

Przejdź do - Nasze opinie o książkach w galerii bibliotecznej

Nasze opinie o książkach w galerii bibliotecznej

Już od poniedziałku w naszej galerii można poczytać sobie opinie o książkach, które napisane zostały przez uczniów oraz bibliotekarza. Recenzje powstały w zeszłym roku szkolnym podczas zdalnego nauczania w ramach akcji bibliotecznej "Podziel się opinią o książce!". Teraz prezentujemy je na korytarzu szkolnym, mając nadzieję, że wielu z Was zainspiruje się nimi podczas swoich wyborów czytelniczych.
Tymczasem jesień na stałe zagościła już za oknem, zawitała również do biblioteki w postaci jesiennych ozdób, które z pewnością umilą Wam chwile pobytu w szkolnej książnicy, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy, jak również do zapoznania się z naszymi recenzjami :-)

10.2020

Październik miesiącem bibliotek szkolnych!

Co roku właśnie w  październiku biblioteki szkolne obchodzą swoje święto. Tradycja ta została zapoczątkowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Wtedy to - 18 października - po raz pierwszy miało miejsce to wydarzenie. Do roku 2007 uroczystość ograniczała się do jednego dnia, był to corocznie czwarty poniedziałek października. Od 2008 roku całomiesięczne obchody zastąpiły poprzednie jednodniowe święto.
W tym roku hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: Z książką Ci do twarzy!

Niech i Wam z książką będzie do twarzy, gorąco zachęcamy do oddawania się lekturze dla przyjemności i częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki! :-)

10.2020

Przejdź do - Pierwszy miesiąc za nami... Podsumowanie statystyki bibliotecznej :-)

Pierwszy miesiąc za nami... Podsumowanie statystyki bibliotecznej :-)

Wrzesień tak szybko minął, więc czas na podsumowania Waszej aktywności czytelniczej. W pierwszym miesiącu szkolnym wypożyczalnię odwiedziło 267 czytelników i zaopatrzyło się w 273 książek, co stanowi całkiem ładny wynik. Spora część osób zaopatrywała się w lektury zadane przez polonistów do przeczytania. Nie zabrakło również tych, którzy sięgali po książki związane z zainteresowaniami, czytane dla czystej przyjemności. W czytelni odnotowano 43 odwiedzin. Najwięcej odwiedzin odnotowano w Dniu Chłopaka, czyli 30 września. Wtedy to odwiedziło nas aż 47 osób, które wypożyczyły 51 książek. Wśród nich były również dziewczyny i nauczyciele, nie tylko świętujący chłopcy.

Nadszedł moment prezentacji klas, które we wrześniu wypożyczyły największą liczbę pozycji:

1 miejsce – 2a (58 książek)

2 miejsce – 2b (41 książek)

3 miejsce – 3b (31 książki)

Tuż za podium znalazła się klasa 4a z 22 wypożyczeniami, może w następnym miesiącu uda się być w pierwszej trójce... ;-)

Oto osiągnięcia czytelnicze najlepiej czytających we wrześniu uczniów:

Julia Grabania z kl. 2b - 10 książek

Natan Śmiech z kl. 7b - 9 książek

Brajan Wrona z kl. 2a - 7 książek

Julia Majka z kl. 2b - 7 książek

Igor Michalik z kl. 2b - 7 książek

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy zostali na forum swoich klas nagrodzeni dyplomami i miłymi upominkami. Rok szkolny dopiero się zaczął, więc zapraszamy wszystkich do korzystania z biblioteki i do wspaniałej zabawy, jaką jest czytanie książek! :-)

„Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika. Piszemy zazwyczaj listy do przyjaciół. Książka jest listem autora do przyjaciela.” - Jarosław Iwaszkiewicz

10.2020

Przejdź do - Dzień Chłopaka w bibliotece szkolnej!

Dzień Chłopaka w bibliotece szkolnej!

W dniu dzisiejszym wszyscy chłopcy mieli swoje święto, które hucznie obchodzono w naszej szkole. Również bibliotekarze chętnie włączyli się do wspólnej zabawy. Przez radiowęzeł uczniowie zapraszani byli do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książki, co nagradzane było dodatkowo słodką niespodzianką oraz życzeniami. Z tej okazji przygotowana została również wystawka książek polecanych chłopakom, spośród których niezdecydowani mogli wybrać coś do poczytania. Była to też okazja do promocji nowości i popularnych serii książkowych. Uczniowie przebywający w szkolnej świetlicy także byli zachęcani przez świetlicowych wychowawców do odwiedzenia biblioteki.

Wszystkim chłopakom składamy życzenia wszystkiego naj i zapraszamy do korzystania z biblioteki jak najczęściej, nie tylko od święta! :-)

09.2020

Przejdź do - "Fistaszki" polecają się... do czytania!

"Fistaszki" polecają się... do czytania!

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygodami sympatycznych postaci stworzonych w 1950 roku przez przez Charlesa Schulza - amerykańskiego twórcę komiksów, któremu "Fistaszki" przyniosły sławę. Komiks o przygodach Charlie Browna, jego psa Snoopiego i reszty zwariowanych dzieciaków stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Przez 50 lat ukazywał się na łamach gazet, potem powstały również jego wydania zbiorowe, na jego podstawie kręcono filmy animowane, zaś w 2015 roku powstała też świetna wersja kinowa. Małe co nieco twórczości Schulza możecie podziwiać na gazetce przed biblioteką - życzymy miłej zabawy i zapraszamy również do odwiedzin w szkolnej książnicy!

09.2020