Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

mgr Bożena Galon
mgr Elżbieta Homlak

LOGO BIBLIOTEKI

Czas na zwrot książek i podręczników do biblioteki!

Od dzisiaj nie można już wypożyczać książek, chętnie za to przyjmujemy zwroty książkowe. Wychowawcy poszczególnych klas dysponują grafikiem oddawania do biblioteki podręczników szkolnych. Na terenie szkoły pojawiły się również plakaty, przypominające wszystkim przemierzającym szkolne korytarze, o tym ważnym uczniowskim obowiązku przez udaniem się na błogi wakacyjny  odpoczynek. O dokonanie zwrotu wypożyczonych w roku szkolnym pozycji prosimy również pracowników szkoły. Do zobaczenia w bibliotece!

06.2021

Przejdź do - Podsumowanie akcji bibliotecznej "Zareklamuj ciekawą książkę!"

Podsumowanie akcji bibliotecznej "Zareklamuj ciekawą książkę!"

Nadszedł już czas, aby podsumować biblioteczne przedsięwzięcie, które zostało ogłoszone tuż po Świętach Wielkanocnych i trwało do końca maja. Mowa tu oczywiście o akcji "Zareklamuj ciekawą książkę!", która została zaproponowana wszystkim uczniom naszej szkoły. Na naszą propozycję odpowiedziało pięć osób. Przygotowały one ilustracje oraz teksty promujące książki, które według nich są godne polecenia. Oto i oni:
Małgorzata Cudak z kl. 1b
Zuzanna Sarnik z kl. 1b
Alicja Pawlik z kl. 2a
Maciej Gębala z kl. 3a
Jakub Szyiński z kl. 4b
Wszystkie prace zostały opublikowane na stronie biblioteki, zaś zaangażowanie, chęci i wspaniałe pomysły uczniów nagrodzone dyplomami i miłymi upominkami na forum klasowym. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za aktywność wszystkim uczestnikom! Zapraszamy do galerii, gdzie można podziwiać nagrodzonych w naszej akcji uczniów! Mrugnięcie

06.2021

Uczniowie polecają:

Seria o kotku Cukierku autorstwa Waldemara Cichonia

Jakub z kl. 4b

Przejdź do - Rozwiązania zagadek z Tygodnia Bibliotek

Rozwiązania zagadek z Tygodnia Bibliotek

W zeszłym tygodniu z okazji Tygodnia Bibliotek uczniom naszej szkoły została zaproponowana zabawa. Każdego dnia przez dziennik elektroniczny dostawali oni zadania do wykonania. Niezwykle miło jest nam poinformować, że Alicja Pawlik z kl. 2a nadesłała komplet prawidłowych rozwiązań. Jej starania zostały docenione - uczennica otrzymała dyplom, zakładkę Tygodnia Bibliotek oraz miły upominek. Została też nagrodzona brawami na forum klasy. Madzia Czarnecka z kl. 3b nadesłała jedno rozwiązanie, co również nie pozostało niezauważone. Mrugnięcie
W galerii prezentujemy rozwiązania wszystkich bibliotecznych zagadek.

Przejdź do - Podsumowanie Tygodnia Bibliotek

Podsumowanie Tygodnia Bibliotek

Z okazji zeszłotygodniowego świętowania uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy książek nietypowych.
Wśród prezentowanych pozycji znalazły się te przeznaczone dla dzieci najmłodszych, jak książka kontrastowa, książeczka zabawka czy wierszyki - masażyki. Na wystawie pojawiła się też książka z samymi obrazkami, bez żadnych obrazków - mimo, że przeznaczona dla dzieci, z ruchomymi okienkami oraz zawierająca mapy. Dzieci miały możliwość obejrzenia i dotknięcia również książki pisanej alfabetem Braille'a, której towarzyszył audiobook oraz kaseta magnetofonowa. Omówione zostały także różne rekordy książkowe: książki z największą ilością stron, największe i najmniejsze na całym świecie. Poruszony został również temat dygitalizacji książek papierowych - wśród  nich znalazły się również prawdziwe dziwadła, których nie sposób zapisać w formie elektronicznej, jak np.: książka w butelce, tomik sonetów pocięty na mnóstwo cienkich paseczków, 10,5 metrowa rozkładana książka przedstawiająca architekturę ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Po krótkim zaprezentowaniu tych różności dzieci mogły same zapoznać się z przygotowanymi propozycjami.
Wszystkich uczniów (również klas 4-8) zachęcono do zgłębienia tematu najdziwniejszych książkowych przypadków, podsyłając im następujące artykuły:

Wystawa będzie dostępna w bibliotece szkolnej dla wszystkich chętnych do 24 maja.
T
ymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii! Uśmiech