Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

mgr Elżbieta Homlak

LOGO BIBLIOTEKI

Dokumenty biblioteczne

Poniżej w załącznikach prezentujemy Regulamin biblioteki szkolnej i Zasady korzystania z darmowych podręczników oraz materiałów ćwiczeniowych. Zapraszamy do zapoznania się z ich treścią.
Regulamin biblioteki szkolnej - załącznik
Zasady korzystania z darmowych podręczników - załącznik

09.2021

Przejdź do - Zaczął się nowy rok szkolny!

Zaczął się nowy rok szkolny!

Już dzisiaj zajrzeli do nas pierwsi czytelnicy i wypożyczyli przede wszystkim lektury szkolne. Powitały ich kolorowe latawce znajdujące się na wystawkach bibliotecznych. Mamy nadzieję, że przez cały rok będzie nas odwiedzała spora rzesza uczniów :-) Do zobaczenia w bibliotece!

09.2021

Zasady korzystania z biblioteki szkolnej w nowym roku szkolnym

1. Każda osoba przebywająca na terenie biblioteki ma obowiązek zakrywania nosa i ust poprzez użycie maseczek oraz dezynfekowania rąk przed wejściem do pomieszczenia bibliotecznego.
  2. Na terenie biblioteki poza bibliotekarzem może znajdować się jedna osoba wypożyczająca książki oraz maksymalnie trzy osoby korzystające z czytelni, dla których przygotowane są wydzielone stanowiska.
  3. Osoby oczekujące na skorzystanie z biblioteki stoją przed wejściem w odległościach wyznaczonych naklejonymi na podłodze taśmami.
  4. Obowiązkowe jest zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m między osobami przebywającymi w bibliotece.
  5. Książki można rezerwować przez biblioteczny katalog elektroniczny online, co pozwoli na skrócenie czasu obsługi. Kiedy książka będzie gotowa do   odbioru bibliotekarz poinformuje o tym czytelnika przez dziennik elektroniczny.
  6. Pomieszczenia biblioteczne są wietrzone o każdej pełnej godzinie.
  7. Powierzchnie, z którymi miał kontakt użytkownik biblioteki są każdorazowo dezynfekowane.
  8. Książki zwrócone przez czytelników przechodzą dwudniową kwarantannę.

Wakacyjne życzenia! :-)

Wam - kochani uczniowie oraz Waszym rodzinkom życzymy słonecznych, radosnych i beztroskich WAKACJI, oraz wielu okazji do spędzania czasu z wciągającą książką, czytaną tylko i wyłącznie dla przyjemności!!! Mrugnięcie

Bibliotekarze szkolni

06.2021

Najlepsi czytelnicy roku szkolnego 2020/2021!!!

Niezwykle miło jest nam poinformować, że wyłonieni zostali uczniowie z największą liczbą wypożyczeń w kończącym się właśnie roku szkolnym.
W kategorii klas 1-3 mistrzynią czytelnictwa jest Emma Wirska z kl. 1a, która wypożyczyła aż 62 książki. Natomiast w kategorii klas 4-8 zwycięzcą został Natan Śmiech z kl. 7b, który wypożyczył aż 17 książek. Uczniowie zostaną nagrodzeni dyplomami podczas Akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.
Bardzo serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszych czytelniczych zmagań w przyszłym roku szkolnym! Uśmiech

06.2021