Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

mgr Elżbieta Homlak

LOGO BIBLIOTEKI

Zareklamuj ciekawą książkę!

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w nowej bibliotecznej akcji. Ostatnio było sporo okazji do wypożyczania bibliotecznych książek. Może któraś z nich szczególnie przypadła Wam do gustu, albo w biblioteczce domowej macie swoją ulubioną lekturę, do której chętnie wracacie. Proponujemy, abyście zareklamowali ją innym uczniom. Za pomocą poczty dostępnej na Librusie przysyłajcie swoje książkowe reklamy, opisując co Wam się w treści spodobało, dlaczego akcja książki była wciągająca, czy dodatkowe elementy np. atrakcyjna okładka i ilustracje również przykuły Waszą uwagę? Nie zapomnijcie o napisaniu autora i tytułu prezentowanej książki. Do wypowiedzi pisemnej koniecznie załączcie rysunek lub plakat (w postaci zdjęcia), co z pewnością stworzy bardzo ciekawą całość. Możecie wymyślić sobie pseudonim, którym chcecie się posługiwać.

Wasze prace będą zamieszczane na stronie internetowej biblioteki, tak aby inni mogli się z nimi zapoznać i nimi zainspirować.

Oczywiście najlepsze prace zostaną nagrodzone, jak tylko wszystko wróci do normy. Na Wasze maile czekamy z niecierpliwością!

04.2021

Życzenia na Wielkanoc

Zdrowych, rodzinnych i słonecznych Świąt Wielkiej Nocy, mokrego Dyngusa oraz wielu okazji do radości i uśmiechu na ten wyjątkowy czas!
życzą Bibliotekarze

Przejdź do - Wielkanocne czytanki w przedszkolu

Wielkanocne czytanki w przedszkolu

W oczekiwaniu na Święta Wielkiej Nocy bibliotekarze szkolni odwiedzili młodych czytelników, aby zapoznać ich z przygodami "Smoka i wielkanocnego Jajka". Do wspólnego czytania włączyli się również wychowawcy przedszkolni, gdyż tekst był czytany z podziałem na role. Po wysłuchaniu historii i krótkiej dyskusji dzieci przystąpiły do tworzenia własnych różnokolorowych jajek wielkanocnych.
Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie czytelnicze i gratulujemy wspaniałych dzieł plastycznych.

Przejdź do - Dzień Kolorowej Skarpetki w SP14

Dzień Kolorowej Skarpetki w SP14

Ostatni dzień przed przejściem na zdalne nauczanie został wykorzystany maksymalnie. Dzisiaj szkołę opanowały bardzo kolorowe skarpetki, które na dodatek w większości pochodziły z różnych par! Oprócz niewątpliwie świetnej zabawy, ubierając różnokolorowe skarpetki solidaryzowaliśmy się z osobami z Zespołem Downa. W ten sposób mogliśmy pokazać, że nie są nam obojętni.
Każdego roku 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest również Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto zapoczątkowane zostało w 2005 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa, zaś od 2012 roku patronuje mu Organizacja Narodów Zjednoczonych. Jego celem jest zwiększenie świadomości społecznej oraz propagowanie potrzeb i praw  osób z tą wadą genetyczną. Tak jak każdy z nas, potrzebują oni zrozumienia, szacunku, tolerancji, przyjaźni i miłości.
Była to zatem świetna sposobność, aby nieco przybliżyć uczniom ten ważny temat. Przez radiowęzeł czytano fragment książki Moniki Krajewskiej "Mój młodszy brat" w prosty sposób wyjaśniającej czym jest Zespół Downa: "...to wada wrodzona. To tak jakby ktoś na początku zrobił nawet mały błąd w programie i komputer już nigdy nie działa tak, jak powinien. Jak dzidziuś jest w brzuchu mamy jeszcze maleńki jak ziarnko piasku, to już ma tę wadę i ona rośnie razem z nim. I nie może mu potem pomóc ani lekarstwo, ani operacja, tylko go trzeba cierpliwie uczyć tego, co innym dzieciom przychodzi łatwiej. A czyja to wina? Niczyja. Tak się po prostu zrobiło."
Uczniowie i nauczyciele, którzy mieli włożone na stopy kolorowe skarpetki zostali odznaczeni przygotowanymi specjalnie na tę okazję znaczkami. Projekt powstał na podstawie ulotki promującej akcję zamieszczonej na stronie www.zespoldowna.info. Rozdano aż 70 takich plakietek.
Oprócz tego dzieci mogły się zaopatrzyć w dodatkowe książki przed zdalnym nauczaniem, limit wypożyczeń został wyjątkowo zwiększony do 5 egzemplarzy. Tego dnia bibliotekę odwiedziło 46 czytelników wypożyczając 68 książek.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy się przyłączyć do tej ważnej i potrzebnej akcji. Bardzo cieszymy się z tak licznego odzewu - mamy nadzieję, że Dzień Kolorowej Skarpetki zagości na stałe w naszym harmonogramie! :-)

Rysunek wykonany przez Lidię Stawarz z kl. 2B

03.2021

Przejdź do - Nowość w bibliotece! - seria "Wesoła farma"