Światowy Dzień Zwierząt

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

30
09.2020

INFORMACJA

 

4 X - Światowy Dzień Zwierząt

 

Smacznej karmy, dużo zabawek, pieszczot i... snu!

Tego wszystkiego możemy życzyć naszym zwierzakom, ponieważ 4 października obchodzą one swoje święto.

Nie zapominajmy także o tych, które żyją w schroniskach, bo Światowy Dzień Zwierząt jest dedykowany przede wszystkim im.

Psom, kotom, fretkom, chomikom, a nawet pająkom i biedronkom - życzenia składać możemy właściwie każdemu zwierzakowi.

Światowy Dzień Zwierząt jest obchodzony w Polsce od roku 1993, jednak na świecie święto to wpisało się do kalendarza już w roku 1931.

Wiąże  się ściśle z obchodzonym w Kościele katolickim świętem wspomnienia Św. Franciszka z Asyżu, który jest patronem zwierząt i ekologów.

 

Głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi ludzi na los zwierzaków, szczególnie na los zwierząt bezdomnych i sytuację

w schroniskach oraz informowanie ludzi o możliwościach pomocy.

W celebrację tego dnia każdego roku angażuje się wiele organizacji ekologicznych i ruchów działających na rzecz ochrony zwierząt.

Niestety wciąż wiele osób nie ma świadomości, jak wygląda życie czworonogów, które nie posiadają własnego domu. Dlatego właśnieTowarzystwo Opieki Zwierząt w wielu schroniskach organizuje Dni Otwartych Drzwi, zachęcając do adopcji i zwracając uwagę na ciężkie warunki bytowe i często brak środków na opiekę nad dużą ilością zwierzaków.

Cały miesiąc październik będzie miesiącem dobroci dla zwierząt. Zastanówmy się zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś biednemu, poszkodowanemu przez los zwierzakowi. Do końca miesiąca będzie przeprowadzona zbiórka karmy dla psów i kotów, akcesorii typu: kuwety, kocyki, zabawki, które zostaną przekazane Schronisku w Mysłowicach.

 

Prosimy uczniów z klas IV - VIII o przynoszenie rzeczy
do sali 35

 

Szkolne Koło Caritas