Pierwszy miesiąc za nami... Podsumowanie statystyki bibliotecznej :-)

10.2020

Wrzesień tak szybko minął, więc czas na podsumowania Waszej aktywności czytelniczej. W pierwszym miesiącu szkolnym wypożyczalnię odwiedziło 267 czytelników i zaopatrzyło się w 273 książek, co stanowi całkiem ładny wynik. Spora część osób zaopatrywała się w lektury zadane przez polonistów do przeczytania. Nie zabrakło również tych, którzy sięgali po książki związane z zainteresowaniami, czytane dla czystej przyjemności. W czytelni odnotowano 43 odwiedzin. Najwięcej odwiedzin odnotowano w Dniu Chłopaka, czyli 30 września. Wtedy to odwiedziło nas aż 47 osób, które wypożyczyły 51 książek. Wśród nich były również dziewczyny i nauczyciele, nie tylko świętujący chłopcy.

Nadszedł moment prezentacji klas, które we wrześniu wypożyczyły największą liczbę pozycji:

1 miejsce – 2a (58 książek)

2 miejsce – 2b (41 książek)

3 miejsce – 3b (31 książki)

Tuż za podium znalazła się klasa 4a z 22 wypożyczeniami, może w następnym miesiącu uda się być w pierwszej trójce... ;-)

Oto osiągnięcia czytelnicze najlepiej czytających we wrześniu uczniów:

Julia Grabania z kl. 2b - 10 książek

Natan Śmiech z kl. 7b - 9 książek

Brajan Wrona z kl. 2a - 7 książek

Julia Majka z kl. 2b - 7 książek

Igor Michalik z kl. 2b - 7 książek

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy zostali na forum swoich klas nagrodzeni dyplomami i miłymi upominkami. Rok szkolny dopiero się zaczął, więc zapraszamy wszystkich do korzystania z biblioteki i do wspaniałej zabawy, jaką jest czytanie książek! :-)