Podsumowanie obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych

10.2020

Kończy się już październik, w którym biblioteki szkolne miały swoje  święto. Była to świetna okazja, aby dla klas 1-3 oraz grup przedszkolnych zorganizować Dzień Głośnego Czytania. W tym roku szkolnym spotkania odbywały się w poszczególnych salach lekcyjnych. Tym razem na warsztat wzięty został rozdział pt. "Kochajcie zieleń!" z książki "Gang Fajniaków i miasto marzeń" autorstwa Marcina Przewoźniaka. Do wspólnego czytania chętnie włączyli się wychowawcy klas, za co składamy im serdeczne podziękowania. Zaproszenie do współpracy przyjęła również pani Anna Sobula - kierownik filii Bory MBP w Jaworznie. Dzieciakom w oddziałach przedszkolnych zaproponowane zostały wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej, pochodzące ze zbioru "Raj na ziemi czyli Rady nie od parady 2". W jednym ze spotkań w rolę lektora wcieliła się nawet uczennica - Amelia z kl. 6B.
Po wysłuchaniu tekstu, czytanego z podziałem na role, następowała dyskusja z dziećmi na temat poszanowania przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem roli drzew, jaką odgrywają w ekosystemie. Dzieci wykazały się świetną znajomością zagadnień związanych z ekologią. Na koniec spotkania nasi mali słuchacze dostali do pokolorowania rysunki z drzewem w roli głównej.
Serdecznie dziękujemy za miłą współpracę wszystkim zaangażowanym w akcję głośnego czytania. Mamy nadzieję, że ta tradycja będzie kontynuowana również w następnych latach. Zapraszamy do obejrzenia galerii! :-)

• Powiększ zdjęcie Czytamy w klasie 1a

Czytamy w klasie 1a

• Powiększ zdjęcie Uczniowie klasy 1b chętnie odpowiadali na zadawane pytania