Pierwszoklasiści zostali czytelnikami!

11.2020

W dniach 4 i 5 listopada było nam niezmiernie miło gościć w naszej bibliotece uczniów klas pierwszych, którzy podczas tych odwiedzin zostali włączeni w poczet pełnoprawnych czytelników.
Uroczystość zaczęła się od wizytą bibliotekarzy w sali lekcyjnej klas I i rozmową z uczniami o bibliotece oraz książkach. Następnie wspólnie wyruszyliśmy w podróż do biblioteki, podczas której dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na pięć literackich zagadek. Za każde prawidłowe rozwiązanie grupa otrzymywała kartkę z literką. Aby wejść do szkolnej krainy książek dzieci musiały z literek ułożyć słowo klucz, którym okazał się być wyraz "BRAWO". Następnie pierwszoklasiści zostali zaznajomieni z biblioteką szkolną i zasadami w niej panującymi. Poznali też magiczną książkę, która skarżyła się na złe traktowanie i dała dzieciom kilka rad, jak należy się z nią obchodzić, aby mogła im służyć przez wiele lat. Kulminacyjnym momentem spotkania była uroczysta przysięga, którą dzieci złożyły, powtarzając słowa za bibliotekarzem. Od tego momentu stały się one naszymi czytelnikami i wreszcie mogły wypożyczyć swoje pierwsze książki, na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały też kolorowe zakładki.
Mamy nadzieję, że przygoda z książką jaką pierwszaki właśnie zaczęły, stanie się ważnym elementem ich szkolnej historii.