Żłobki i przedszkola zamknięte, z wyjątkiem dzieci medyków i służb porządkowych

03.2021

Zgodnie z decyzją Rządu RP, od 27 marca do 9 kwietnia zamknięte zostaną żłobki oraz przedszkola. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Minister Zdrowia Adam Niedzielski na czwartkowej konferencji prasowej poinformował o zamknięciu przedszkoli na najbliższe dwa tygodnie. Wprowadzono jednak jeden wyjątek. Dotyczy on dzieci medyków i służb mundurowych - żołnierzy, policji, funkcjonariuszy straży pożarnej i personelu medycznego, dla których opieka nad dziećmi ma zostać zapewniona, aby nie odciągać ich od pracy w szpitalach.

Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Oddziały przedszkone zapewnią opiekę dla dzieci rodziców wykonujących zawody medyczne i służb porządkowych w trakcie wykonywania zadań służbowych związanych z COVID-19. W związku z tym prosimy o zgłaszanie mailowe lub telefoniczne konieczności zapewnienia takiej opieki do  wychowawców grup w dniu 26.03.2021 r. celem organizacji pracy oddziałów przedszkolnych.