Podsumowanie Tygodnia Bibliotek

05.2021

Z okazji zeszłotygodniowego świętowania uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy książek nietypowych.
Wśród prezentowanych pozycji znalazły się te przeznaczone dla dzieci najmłodszych, jak książka kontrastowa, książeczka zabawka czy wierszyki - masażyki. Na wystawie pojawiła się też książka z samymi obrazkami, bez żadnych obrazków - mimo, że przeznaczona dla dzieci, z ruchomymi okienkami oraz zawierająca mapy. Dzieci miały możliwość obejrzenia i dotknięcia również książki pisanej alfabetem Braille'a, której towarzyszył audiobook oraz kaseta magnetofonowa. Omówione zostały także różne rekordy książkowe: książki z największą ilością stron, największe i najmniejsze na całym świecie. Poruszony został również temat dygitalizacji książek papierowych - wśród  nich znalazły się również prawdziwe dziwadła, których nie sposób zapisać w formie elektronicznej, jak np.: książka w butelce, tomik sonetów pocięty na mnóstwo cienkich paseczków, 10,5 metrowa rozkładana książka przedstawiająca architekturę ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Po krótkim zaprezentowaniu tych różności dzieci mogły same zapoznać się z przygotowanymi propozycjami.
Wszystkich uczniów (również klas 4-8) zachęcono do zgłębienia tematu najdziwniejszych książkowych przypadków, podsyłając im następujące artykuły:

Wystawa będzie dostępna w bibliotece szkolnej dla wszystkich chętnych do 24 maja.
ymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii! Uśmiech