Pierwszy miesiąc za nami, czyli podsumowanie statystyki bibliotecznej :-)

10.2021

Wrzesień już minął, więc czas na podsumowania Waszej aktywności czytelniczej. W pierwszym miesiącu szkolnym wypożyczalnię odwiedziło 245 czytelników i zaopatrzyło się w 261 książek, co stanowi całkiem ładny wynik. Spora część osób zaopatrywała się w lektury zadane przez polonistów do przeczytania. Nie zabrakło również tych, którzy sięgali po książki związane z zainteresowaniami, czytane dla czystej przyjemności. W czytelni odnotowano odwiedziny w ilości 52. Największa ilość czytelników pojawiła się w Dniu Chłopaka, czyli 30 września. Wtedy to odwiedziło nas aż 60 osób, które wypożyczyły 68 książek. Wśród nich były również dziewczyny i nauczyciele, nie tylko świętujący chłopcy.
Nadszedł moment prezentacji klas, które we wrześniu wypożyczyły największą liczbę pozycji:
1 miejsce – 3a (32 książki)

2 miejsce – 5a (31 książek)

3 miejsce – 3b (27 książek)

Tuż za podium znalazła się klasa 2b z 24 wypożyczeniami, może w następnym miesiącu uda się być w pierwszej trójce... ;-)
Czytelnikiem miesiąca została Alicja Pawlik z klasy 3a, która w ubiegłym miesiącu wypożyczyła 7 książek!
Po 5 książek Wypożyczyli: Emma Li z kl. 4B, Natan Śmiech z kl. 8B oraz Igor Michalik z kl. 3B – co również zasługuje na uznanie.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy zostaną na forum swojej klas nagrodzeni dyplomem i miłym upominkiem.
Rok szkolny dopiero się zaczął, więc zapraszamy wszystkich do korzystania z biblioteki i do wspaniałej zabawy, jaką jest czytanie książek! :-)

"Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli." Cyceron