Lekcja historii w klasie 2a

11.2021

Lekcja historii w klasie 2 a

W dniu 5 listopada  po raz kolejny w tym roku szkolnym klasę II a odwiedziła na pani Anna Sobula kierownik MBP filia Bory. Tym razem odbyła się lekcja biblioteczna na temat aktualnie opracowanej lektury „Asiunia”, która zaskakuje poruszaną tematyką. Na podstawie prezentacji multimedialnej uczniowie poznali życie i bogatą twórczość autorki oraz nagrody literackie, jakie otrzymał duet pisarki i ilustratora. Wspólnie systematyzowali wojenne losy małej Asiuni i jej rodziny, a na podstawie lekturowego quizu mogli sprawdzić, swoją wiedzę dotyczącą przeczytanej książki. Ponadto pani Ania zachęciła młodych czytelników do przeczytania dalszych losów rodziny Papuzińskich zawartych w książce ”Mój tato szczęściarz”. Lekcja tak jak i lektura bardzo się wszystkim podobała, na  szczęście wszyscy przeczytali lekturę na czas i wykazali się dobrą znajomością jej treści.