Roztargniony listonosz Pciuch - lekcja biblioteczna w 2a

11.2021

Dzisiaj uczniowie klasy 2a poznali małego i nieco roztargnionego Pciucha - jednego z licznych bohaterów książki Macieja Wojtyszko "Bromba i inni". Ze względu na to, że Pciuchy umiały poruszać się w czasie, pracowały na poczcie. Zajmowały się tam dostarczaniem spóźnionych listów i przesyłek. Niestety, nasz bohater pomylił się dostarczając bardzo ważne życzenia imieninowe, ale wcale nie przyniosło to złego skutku - wręcz przeciwnie!
Spotkanie było też okazją aby porozmawiać nieco o innych magicznych i fantastycznych postaciach znanych z różnych bajek. Dzieci wykonały też rysunki prezentujące, jak według ich wyobraźni wygląda Pciuch. Powstały piękne i różnorodne ilustracje. Na koniec lekcji uczniowie mogli zobaczyć jak autor książki wyobraża sobie Pciucha, gdyż w napisanej przez siebie książce umieścił również ciekawe ilustracje bohaterów.