11 Listopada

11.2021

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

10.11.2021 świętowaliśmy dzień upamiętniający odzyskanie upragnionej wolności po 123 latach  Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku była to już 103 rocznica tego wydarzenia. Z tej okazji nasza społeczność szkolna wzięła udział w akademiach przygotowanych przez uczniów klasy 8 A i 8 B. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego przez uczniów oraz grono pedagogiczne, uczniowie klas 8 recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne: „Rotę”, „Boże coś Polskę…”, „Wojenko, wojenko”, „Marsz I Brygady” , które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Na zakończenie akademii uczniowie klas 8 zaprezentowali swoje zdolności taneczne wykonując polski taniec narodowy-polonez. Nasza szkolna uroczystość przybliżyła społeczności szkolnej fragment historii ukazujący Polaków w przełomowym momencie odzyskania utraconej wolności.

Anna Dzierwa-Jaromin