Szkolne Koło Caritas z wizytą w schronisku

12.2021

W październiku i listopadzie przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę karmy, zabawek i innych niezbędnych rzeczy dla zwierząt. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Koordynatorkami akcji były nauczycielki p. Karolina Żbik i p. Marzena Stankiewicz. Wielu uczniów klas 1-8 wzięło udział w akcji, co oznacza, że los naszych braci mniejszych nie jest obojętny uczniom naszej szkoły.
1 grudnia zawieźliśmy zebrane produkty do schroniska dla zwierząt w Chełmku. Zapoznaliśmy się ze specyfiką funkcjonowania schroniska, czyli w jaki sposób działa schronisko, jak wygląda proces przyjęcia psa lub kota, czy proces socjalizacji. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.
Dary, które zawieźliśmy na pewno się przydadzą.
Jesteśmy pewni, że to pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz kiedy Tu jesteśmy.