Jesteś tutaj: Start / Świetlica / Dzień Kropki

09.2022

W czwartek 15 września, po raz pierwszy w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia większość uczniów miała na sobie ubranie, bądź jego elementy w kropki. Nauczyciele zorganizowali wiele działań, które miały na celu pomóc dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować.W tym dniu na uczniów czekało wiele ciekawych i różnorodnych zabaw rozwijających twórcze myślenie i kreatywność. Nauczyciele na lekcjach przeprowadzili pogadanki o talentach i rozwijaniu skrzydeł oraz ważnej roli kropki w języku polskim. W świetlicy szkolnej dzieci układały zdania mówiące o tym, że każdy ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Kropka to także doskonała inspiracja plastyczna. Dlatego zachęceni przygodą głównej bohaterki Vashti  uczniowie tworzyli również kompozycje plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Powstawały „kropkowe” i bardzo pomysłowe dzieła sztuki. Było wesoło, ciekawie i emocjonująco! Prace dzieci znalazły się w galerii na stronie internetowej szkoły.

• Powiększ zdjęcie klasa 1a

klasa 1a