LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LUTY

03.2023

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI- LUTY

W lutym nasza szkoła także korzystała ze sprzętu i pomocy dydaktycznych pozyskanych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Klasy 6 A i 6 B w czasie zajęć techniczno- informatycznych projektowały breloczki w kształcie serduszek a następnie za pomocą drukarki 3 D robiły wydruk pięknych serduszek.

Uczniowie klasy 8 A i 8 B w czasie lekcji fizyki wykonywali doświadczenia polegające na wyznaczaniu okresu drgań wahadła oraz częstotliwości oraz badali doświadczalnie zależność okresu drgań wahadła od jego długości. Podczas swojej pracy używali taśmy miernicze pozyskane w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Stosowali je w celu zmierzenia długości przygotowanych wahadeł oraz do mierzenia amplitudy wahadeł.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.

Anna Dzierwa - Jaromin