Poradniki dla ósmoklasistów i ich rodziców

03.2023

Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworznie uaktualniły poradniki dla uczniów klas VIII i ich rodziców, odpowiadające na wiele pytań dotyczących dalszej drogi kształcenia.

W poradniku dla uczniów "Co po szkole podstawowej?" znajdują się między innymi informacje na temat oferty edukacyjnej na nadchodzący rok szkolny, opis kwalifikacji zawodowych oraz perspektywy zatrudnienia. W poradniku dla rodziców umieszczony został opis predyspozycji i przeciwwskazań zdrowotnych w odniesieniu do poszczególnych zawodów.

Biuletyny mają za zadanie ułatwić młodym ludziom zaplanowanie własnego rozwoju zawodowego zgodnie z osobistym potencjałem oraz na miarę indywidualnych możliwości w odniesieniu do potrzeb rynku pracy.