HARMONOGRAM DZIAŁAŃ W RAMACH PROJEKTU SZKOŁA PATRIOTÓW

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ W RAMACH PROJEKTU

SZKOŁA PATRIOTÓW

1. Działania w maju:

Wykonanie gazetki tematycznej pod hasłem „Lokalni patrioci XX wieku i ich działania”.

Wystawa zdjęć wykonanych przez uczniów naszej szkoły na temat miejsc pamięci narodowej związanych z Jaworznem.

Opracowanie folderu poświęconego miejscom pamięci narodowej związanych z Jaworznem.

Wyjazd klas ósmych do Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Opracowanie scenariusza lekcji na temat Obozu Pracy w Jaworznie utworzonego przez nazistów w 1943 r. jako filii obozu Auschwitz-Birkenau.

Przeprowadzenie w klasach 6-8 lekcji na historii na w/w temat.

Spotkanie z panią Marią Leś - Runicką i prelekcja poświęcona znanym i zasłużonym
jaworznianom.

2. Działania w czerwcu:

Konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-6 i 7-8 pod hasłem „Lokalni patrioci i ich działania”.

Wystawa prac plastycznych.

Wyjścia delegacji klas 1-8 do wybranego miejsca pamięci narodowej i krótka pisemna relacja z tego wydarzenia.

3. Działania we wrześniu:

Lekcje historii w klasach 4-8 pod hasłem „Patriotyzm na co dzień”.

Zmontowanie filmiku z działań prowadzonych na terenie naszej szkoły.

Prezentacja filmiku uczniom naszej placówki oraz rodzicom w trakcie zebrań klasowych.