04.2023

Akcja „Sprzątamy dla Polski”

W piątek 21 kwietnia przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych A i B obchodziły Dzień Ziemi. Święto było okazją do edukacji ekologicznej i dobrej zabawy.

22 kwietnia przypada Dzień Ziemi, znany jako Międzynarodowy Dzień Ziemi. To największe ekologiczne święto obchodzone na całym świecie od 1970 roku. W naszym kraju po raz pierwszy obchodzono je w 1990 roku. To wspaniała okazja, aby podjąć temat szeroko rozumianej ekologii i ochrony środowiska.

Był to dzień pełen radości i nauki o ekologii. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielony kolor. Były wspólne zabawy na świeżym powietrzu, a także sprzątanie terenu wokół wejścia do przedszkola. Dzieci grabiły liście i zbierały śmieci. Następnie, wraz z nauczycielami, sadziły kwiatki zarówno do skrzynki, jak i do ziemi. Dzieci uczyły się podstawowych zasad pielęgnacji roślin oraz rozwijały swoje umiejętności manualne. Wspólnie podjęliśmy szereg działań wpisujących się w szeroko rozumianą ekologię. Dzieci śpiewały piosenki nawołujące do szanowania przyrody, opracowały wspólnie Kodeks Małego Ekologa, który przyrzekły stosować.

Wszystkie działania przedszkolaków miały na celu propagowanie idei ochrony środowiska oraz zachęcanie do dbania o naszą planetę. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak ważne jest nasze otoczenie oraz, jak wiele dobrego możemy zrobić, dbając o nie każdego dnia.