Dzień Mamy i Taty

05.2023

Buziak, buziak dla mamusi od syneczka i córusi

Buziak, buziak dla tatusia od córeczki i synusia”

To słowa piosenki, która dała się słyszeć w całym przedszkolu
26 maja 2023r.

Z okazji szczególnego święta, którym jest bez wątpienia  Dzień Mamy i Taty, dzieci z oddziału przedszkolnego A, przygotowały dla swoich rodziców wspaniałą niespodziankę.

Piosenką, wierszem i tańcem dzieci wyraziły uczucia, jakimi darzą swoich rodziców. Oczywiście nie obyło się bez wzruszenia i gorących uścisków.

Mamusie i tatusiowie są ważnymi członkami każdej rodziny. Dzieci w wieku przedszkolnym są żywym przekazem stosunków społecznych, panujących w swoich rodzinach. Często bawią się w dom, przyjmują rolę rodziców. Swoimi gestami, zachowaniem i słowami podkreślają ich ważność i mądrość. Dzieci są pełne uczuć, miłości i szacunku do swoich najbliższych. Można w nich doszukiwać się wielu mądrości życiowych, które są przekazywane młodemu pokoleniu.

Ta uroczystość była okazją do integracji środowiska rodzinnego i przedszkolnego, wspólnego przeżywania radości, okazywania miłości rodzicom przez swoje pociechy.

Leokadia Dolega