Piknik Rodzinny - zapraszamy do fotorelacji

06.2023

W słoneczną sobotę w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Piknik Rodzinny.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Nasi podopieczni zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Na scenie wystąpili: Jagoda Witkowska i Milena Mazgaj z kl. I a, Blanka Wojtak i Kajetan Szewczyk z kl. II b, Natalia Bartosik, Lena Biel oraz Kalina Plac z kl. III a, Emilia Surma z kl. VI b, Hania Larysz z kl. VI a oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych z gr. A i B.

Na pikniku nie zabrakło okazji do zaprezentowania talentów sportowych. Mecz „Mamusie kontra córusie” zgromadził miłośniczki siatkówki, a mecz „Tatusiowie kontra synusiowie” przygotowany został dla fanów piłki nożnej. Zorganizowany został także pokazowy mecz siatkówki zawodników MCKiS Jaworzno. Wszyscy uczestnicy rozgrywek sportowych dobrze się bawili.

Dodatkową niespodzianką w tym dniu była możliwość przejażdżki na kucyku czy zapoznanie się z wyposażeniem wozu strażackiego. Wspólnie spędzony czas uatrakcyjniły również: przeciąganie liny, turniej tenisa stołowego, puszczanie baniek mydlanych, zabawa chustą animacyjną, rysowanie kredą. Bibliofile mieli szanse sprawdzić swoje siły, rozwiązując zagadki z różnych dziedzin wiedzy. Rodzinne albumy zostały wzbogacone o nowe zdjęcia wykonane przy specjalnie przygotowanej „ściance”. Uczniowie klas starszych zadbali o zmianę wizerunku koleżanek i kolegów. Było malowanie twarzy i plecenie warkoczyków.

W trakcie pikniku rozpieszczaliśmy nasze podniebienia domowymi wypiekami, watą cukrowa, lodami, popcornem, hot dogami, chlebem ze smalcem i kiełbaskami z grilla, owocami, lemoniadą oraz pełną gamą słodkich deserów.

Osoby, które odwiedziły nas w tym dniu, nie wróciły do domu z pustymi rękoma. Można było zakupić oryginalną pamiątkę np. ręcznie malowaną torbę, obraz, zakładkę do książki albo gumkę do włosów wykonaną na szydełku przez nasze uczennice. Dzieci najchętniej zdawały się na uśmiech losu. Udział w loterii fantowej dostarczył im wiele emocji i oczywiście wspaniałe nagrody! Zaś miłośnicy przyrody mogli zakupić nowe rośliny do swoich domów i ogrodów.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, rodzicom, uczniom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji wydarzenia. Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili także:

• PKO Bank Polski
  • Karczma Borowa Chata