Turniej piłki nożnej

06.2023

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Jana Urbana”

Tegoroczna edycja cyklicznej imprezy sportowej organizowanej przez naszą szkołę odbyła się 13 czerwca bieżącego roku. Uczestniczyły w niej zaprzyjaźnione szkoły z terenu miasta. Pomimo niesprzyjającej prognozy, aura okazała się łaskawą i turniej rozegrano na szkolnym boisku sportowym. Reprezentacje szkół składały się z uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Wszyscy starali się o najwyższe trofeum, choć nikt nie opuścił imprezy z pustymi rękami. Stało się tak dzięki: Radzie Rodziców oraz państwu Agacie i Zbigniewowi Pietrzykowskim – sponsorom pucharów, medali, statuetek, nagród rzeczowych oraz napojów i babeczek, za co serdecznie dziękujemy. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3, drugie zajęli organizatorzy. Pierwsze miejsce i Puchar Jana Urbana – absolwenta Szkoły Podstawowej nr 14 w Jaworznie otrzymała Szkoła Podstawowa nr 18, która tym sposobem zagwarantowała sobie udział w kolejnej edycji turnieju. Najlepszym bramkarzem turnieju został Kacper Mleczko, a królem strzelców Sebastian Lorek – zdobywca pięciu bramek na wagę zwycięstwa. Obaj zawodnicy reprezentowali Szkołę Podstawową nr 18. Gratulujemy wszystkim sportowcom i zapraszamy za rok.

Daniel Liszka