Harmonogram projektu „Szkoła Patriotów” w roku szkolnym 2023/2024

11.2023

Harmonogram projektu „Szkoła Patriotów”

w roku szkolnym 2023/2024

Wrzesień:

1. Lekcje pod hasłem „Lokalni patrioci” w klasach VI – VIII w czasie zajęć z historii.

2. Zwiedzanie wystawy w Muzeum miasta Jaworzna przez klasę VIII a – wystawa pod hasłem „Obóz dwóch totalitaryzmów. Jaworzno 1943 – 1956”.

3. Konkurs wiedzy na temat lokalnych patriotów i działań prowadzonych przez nich przeznaczony dla uczniów klas VI – VIII.

4. Wykonanie prezentacji multimedialnej dokumentującej działania naszej placówki w ramach programu „Szkoła Patriotów”.

Październik:

1. Udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Polska w baśniach i legendach” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Jaworznie.

Listopad:

1. Odwiedzenie wybranego pomnika upamiętniającego bohaterów II wojny światowej przez uczniów klas II – III.

2. Zaprezentowanie się uczniów klas I – VIII społeczności szkolnej – każda klasa prezentuje jedną piosenkę patriotyczną.

Styczeń:

1. Przekazanie prac na konkurs plastyczny organizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach w ramach tematu "Polscy sprawiedliwi" .

Marzec:

1. Nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Kultury w Jaworznie.

Kwiecień:

1. Wykonanie gazetki szkolnej na temat znanych lokalnych patriotów i ich działalności.

Maj:

1. Akademia z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja.

2. Konkurs plastyczny dla klas I – III pod hasłem „Jak być dobrym patriotą?”.