Warsztaty chemiczne w klasach 7

12.2023

23.11.23 i 14.12.23. grupa chętnych uczniów z klas 7 uczestniczyła w warsztatach chemicznych zorganizowanych przez nauczyciela chemii. Na początku warsztatów nauczyciel przypomniał  podstawowe przepisy BHP obowiązujące w pracowni chemicznej. Potem podzielił grupę na zespoły dwu i trzyosobowe. Następnie uczniowie zaopatrzeni w fartuchy, rękawiczki i okulary ochronne, pod opieką nauczyciela,  wykonywali eksperymenty chemiczne, zgodnie z przygotowanymi instrukcjami. Poszczególne zespoły badały zachowanie wskaźników tj. fenoloftaleiny, oranżu metylowego, papierków uniwersalnych w roztworach kwasów, zasad i soli. Dzięki warsztatom uczniowie mieli możliwość poznać wskaźniki chemiczne stosowane w laboratorium, ich zachowanie w roztworach o różnych odczynach oraz mieli okazję nabyć umiejętność posługiwania się podstawowym szkłem oraz sprzętem laboratoryjnym. Kolejne warsztaty odbędą się już w styczniu.